Światowy Dzień Książki 2021

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia w ponad 100 krajach na całym świecie. To święto autorów, ilustratorów, wydawców książek, czytelników i czytelnictwa. Księgarnia WSIiZ oraz wydawnictwo Copernicus Center Press, którego WSIiZ jest współzałożycielem również przygotowało niespodzianki dla pasjonatów książek i nauki.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO i ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. W ramach święta wiele wydawców, księgarni, bibliotek, przygotowuje różne inicjatywy i atrakcje promujące literaturę, czytelnictwo i dorobek pisarzy. 

Obecnie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają w domach, moc książek i zasobów naukowych może być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni pozyskanej z czytania książek oraz słuchania wykładów. Do udziału w tej niezwykłej podróży zaprasza Państwa wydawnictwo Copernicus Center Press oraz księgarnia internetowa WSIiZ.

Zobacz całą ofertę księgarni

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, wydawnictwo Copernicus Center Press, zachęca swoich czytelników do skorzystania z bogatej oferty nowości oraz promocji. Jeśli chcesz poznać historie kobiet, które zmieniły świat nauki, dowiedzieć się dlaczego mózgi uczą się lepiej niż komputery..., jak rachunek różniczkowy i całkowy odkrywa tajemnice wszechświata? oraz jakie mogą nasunąć się refleksje, gdy rozerwą się więzy czasu… - zachęcamy do zapoznania się z ofertą CCPRESS na stronie www.ccpress.pl.

Ciekawych atrakcji nie zabraknie również w księgarni internetowej WSIiZ, w której każdy zainteresowany może skorzystać z akcji Czytaj za pół ceny”.  Po wpisaniu kodu DzienKsiazki2021 - klienci otrzymają 50% rabatu na publikacje. Promocja trwa do końca kwietnia (nie dotyczy publikacji oferowanych w ramach Outletu). Więcej szczegółów na stronie internetowej ksiegarnia.wsiz.pl.

PIERWSZYCH 20-stu KLIENTÓW, KTÓRZY WEZMĄ UDZIAŁ W AKCJI „CZYTAJ ZA PÓŁ CENY”, OTRZYMA DODATKOWĄ KSIĄŻKĘ GRATIS! 

W ramach tego święta WSIiZ zachęca również wszystkich zainteresowanych do skorzystania z zasobów naukowych „Przybij piątkę nauce”. W ramach projektu, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu wykładów i spotkań otwartych zrealizowanych przez WSIiZ z udziałem wybitnych autorytetów świata nauki. Naszymi ekspertami byli wybitni przedstawiciele świata nauki, a wśród nich: ks. prof. Michał Heller, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Tadeusz Pomianek, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jerzy Hausner, o. Ludwik Wiśniewski, prof. Adam Rotfeld, prof. dr hab. Stanisław Waltoś, śp. prof. Jan Winiecki, prof. Aleksander Hall, Danuta Hubner czy Janina Ochojska. Spotkania pogrupowane zostały w bloki tematyczne, ułatwiające wyszukiwanie treści. Zapraszając Państwa do udziału w tym projekcie, pragniemy włączyć się popularyzowanie wiedzy, przybliżać informacje o tym co ważne i szukać odpowiedzi na nawet te wielkie i trudne pytania.