• Wybierz język:
O wydawcy

Wydawnictwo Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęło działalność w 1997 roku. Dotychczasowy  dorobek Wydawnictwa stanowią publikacje z zakresu ekonomii, zarządzania, bankowości, finansów, prawa oraz informatyki. W gronie naszych Autorów znajdują się wybitni pracownicy naukowi i specjaliści. Oferta edytorska jest systematycznie poszerzana o prace z innych dziedzin nauki.

W październiku 2008 roku zostało zawarte porozumienie między Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu, na mocy którego powstała wspólna platforma wydawnicza pod nazwą - Konsorcjum Akademickie. Nowa Oficyna opracowuje i realizuje wspólny plan wydawniczy.

W 2009 roku Konsorcjum Akademickie nawiązało współpracę z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarny w Krakowie. Centrum Kopernika jest instytucją skupiającą czołowych naukowców z zakresu nauk humanistycznych, przyrodniczych i ścisłych. Działalności Centrum przewodniczy ks. prof. dr hab. Michał Heller - wybitny filozof i fizyk, laureat Nagrody Templetona.Wymiernym efektem partnerstwa jest utworzenie imprintu Copernicus Center Press. W ramach serii - Konsorcjum Akademickie i Centrum Kopernika - publikuje monografie w języku polskim i angielskim.

Z czasem specjalistyczne Konsorcjum Akademickie stało się znaczącym obszarem działalności Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Misją Wydawnictwa jest publikowanie i popularyzacja dorobku pracowników naukowych trzech Uczelni - założycieli Konsorcjum Akademickiego. W ofercie Oficyny znajdują się skrypty,  podręczniki oraz e-booki, zarówno dla studentów, jak i ludzi z różnych dziedzin nauk społecznych. Dodatkowym trendem wydawniczym są publikacje popularnonaukowe, skierowane do szerszego grona odbiorców, ilustrujące np. ważne postacie historyczne. Często są to dzieła,których temat podejmowany jest po raz pierwszy na polskim rynku wydawnictw naukowych.

Fenomenem Oficyny jest fakt, że w 2011 roku nakładem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Fundacji Centrum Kopernika ukazała się pierwsza polska wersja słynnego dzieła Isaaca Newtona Matematyczne zasady filozofii przyrody. To jedna z najważniejszych publikacji w dziejach nauki, która ukazała się w Polsce ponad 300 lat od wydania oryginału. Prace nad tłumaczeniem dzieła Newtona trwały 3 lata. Opracowania dokonał dr Jarosław Wawrzycki. Pryncypia zawierają skrót wszystkich procesów myślowych, jakie nastąpiły od średniowiecza aż do czasów nowożytnych. Dzieło obejmuje trzy części i liczy ponad 700 stron. Dwie pierwsze części omawiają ruch ciał, natomiast trzecia debatuje o układzie świata.

Przekład Matematyczne zasady filozofii przyrody zdobył główną nagrodę podczas 18. Targów Książki Naukowej we Wrocławiu. Książka jest dostępna w księgarni internetowej WSIiZ.

Książki Wydawnictwa rozpowszechniane są w publicznej dystrybucji i cieszą się coraz większym zainteresowaniem czytelników ze względu na zawartość merytoryczną i staranność opracowania redakcyjnego. Sprzedaż publikacji odbywa się poprzez hurtownie i księgarnie na terenie całego kraju. Wydawnictwo WSIiZ prowadzi również sprzedaż wysyłkową. Internetowa Księgarnia WSIiZ pozwala na szybki i prosty zakup wybranej pozycji pod adresem: ksiegarnia.wsiz.pl.

W naszym planie wydawniczym umieszczane są zarówno publikacje pracowników WSIiZ w Rzeszowie, jak i pozostałych Uczelni tworzących Konsorcjum Akademickie. Wydaliśmy już kilkadziesiąt publikacji, które cieszą się powodzeniem czytelników. Wśród najlepiej sprzedających się książek naszego Wydawnictwa są publikacje z zakresu nauk humanistycznych i ścisłych.