• Wybierz język:
KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI - bezpłatne czasopismo

KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI – bezpłatne czasopismo dla rodziców uczniów szkół średnich. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Drodzy Rodzice,

Jest to dla nas zaszczyt, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność, prezentować Państwu pierwszy numer czasopisma o dumnie brzmiącym tytule „Klucz do przyszłości”. Czy w dobie ogromnych, cywilizacyjnych przemian, dynamicznego rozwoju gospodarki, ekonomicznego kryzysu i wciąż rosnącego bezrobocia ktokolwiek może mówić, że potrafi przygotować młodych ludzi na to co będzie?

Dziś nie da się przewidzieć jaki zawód lub wykształcenie dadzą za 10 lat dobrze płatną, stabilną pracę i spokojne życie. Świat pędzi naprzód i nie czeka na tych, którzy zbyt długo podejmują decyzje. Młodzi ludzie coraz wcześniej muszą uczyć się poruszać w tym gąszczu i zdobywać kompetencje, które umożliwią odnalezienie się w trudnych realiach rynku pracy. Często robią to „po omacku”, licząc na wsparcie i dobrą radę rodziców. A rodzice stając przed zadaniem wspierania, motywowania i inspirowania swoich dzieci, są niejednokrotnie zdani sami na siebie.

Uznaliśmy, że czas wypełnić tę lukę i przygotować publikację, która stanowić ma kompetentne źródło wiarygodnej, sprawdzonej wiedzy oraz porad dotyczących tego jak pomóc młodym ludziom w dokonywaniu właściwych wyborów na drodze edukacji i budowania przyszłej kariery.
Do współtworzenia tego czasopisma zaprosiliśmy praktyków, specjalistów z różnych dziedzin, psychologów, socjologów, wykładowców akademickich, ale również pracodawców, analityków, znawców rynku pracy. Dzięki temu spektrum prezentowanych zagadnień jest bardzo szerokie, niemniej skoncentrowane wokół spraw związanych z edukacją i rozwojem osobistym. Rzeczonym „kluczem do przyszłości” jest zdobywanie skondensowanej, uporządkowanej informacji, która pomoże Wam, Drodzy Rodzice, wspierać Dzieci w trudnych wyborach związanych z ich przyszłością. Taki właśnie jest cel niniejszej publikacji.

Kolejny numer ukaże się na przełomie maja i czerwca, tym bardziej więc zachęcamy wszystkich Czytelników do podzielenia się swoimi uwagami, być może sugestiami dotyczącymi interesujących, oczekiwanych treści i zagadnień, jakie mogłyby znaleźć się w kolejnych wydaniach Czasopisma. Każdy numer będzie również dostępny w wersji elektronicznej (PDF).
   

Redakcja

W pierwszym numerze:
1) Dla kogo praca w przyszłości? / Trzeba mieć pasję
2) Myślenie analityczne kompetencją przyszłości
3) Jak przygotować dziecko, żeby było mądre przed szkodą?
4) Języki to podstawa / Uniwersytet w kieszeni
5) Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze uczelni
6) Jak czytać umowy z uczelniami?