• Wyprzedaż!
  • -51%
Unconventional Logics In Decision Making - cover - front
search
  • Unconventional Logics In Decision Making - cover - front
  • Unconventional Logics In Decision Making - cover - back

[OUTLET] Unconventional Logics In Decision Making

Nasza poprzednia cena 19,99 zł
9,80 zł Zniżka 51%
Brutto

Produkt ze zwrotu! Książka odbiega stanem lub wyglądem od nowego produktu! 

Ilość
Dostępny

Od Autora

W książce rozważam zastosowanie niestandardowych narzędzi logicznych dla analizy masywnie równoległego i współbieżnego procesu podejmowania decyzji. W szczególności proponuję logikę illokucyjną jako narzędzie adekwatnie opisujące proces podejmowania decyzji, natomiast masywnie równoległą teorię dowodów oraz wielopoziomowe gry refleksyjne, jako narzędzia służące wyjaśnieniu analizy sytuacji decyzyjnych i racjonalnego ich podejmowania. Uzyskane wyniki będą mieć wpływ na rozwój następnych obszarów: logiki nieklasycznej, niestandardowej obliczalności, teorii decyzji, business intelligence, zastosowania metod logicznych w ekonomii, itd. Pozwoli to na opracowanie nowych narzędzi technicznych i ich implementację w systemach podejmowania decyzji. Te metody mogą modelować rzeczywistość, między innymi zjawiska ekonomiczne oraz stworzyć system obliczeniowy, który pozwala nam ulepszyć prognozowanie niestabilnych stanów i ogólnej dynamiki całego systemu oraz jego części. Zaproponowany formalizm logiczny gier refleksywnych może wyjaśnić istotę podejmowania decyzji w wypadkach tzw. ukrytych procesów "log-rolling", "side-payments" czy "package-deals". Rozpatrywane logiki nietradycyjne, korespondują z najnowszymi tendencjami społecznymi takimi jak demokracja elektroniczna. Wykorzystanie ich jako narzędzi przy tworzeniu systemów ekspertowych rokuje duże nadzieje na przyszłość. 

dr Andrzej Szelc - fragment recenzji

Książka jest, moim zdaniem, udaną  próbą zmierzenia się z niezwykle trudnym zagadnieniem modelowania masywnie równoległego procesu podejmowania decyzji w sytuacji wielu współzawodniczących rozwiązań alternatywnych. Metoda autora opiera się na wykorzystaniu technik pochodzących z teorii automatów komórkowych i ich wykorzystaniu w analizie masywnie równoległych decyzji refleksyjnych. Wypracowana metodologia dostarczy, w moim przekonaniu, w przyszłości wiele wzorców tego typu decyzji, które umożliwią praktyczne ich wykorzystanie m.in. w systemach wspomagania decyzji i systemach ekspertowych.

prof.  Dov Gabbay (King’s  College London) - fragment recenzji   

W tej książce autor analizuje niekonwencjonalne logiki. Niektóre algorytmy i narzędzia logiczne, które autor otrzymał, mogą być stosowane w technologii obliczeń masywnie równoległych, takich jak obliczenia interaktywne i ekonomia behawioralna, np. w zakresie zarządzania procesami biznesowymi. Logiczny model podejmowania decyzji, który autor opracował, może zapewnić w przyszłości system możliwych zachowań dla wielu konkretnych masywnie równoległych i konkurencyjnych procesów podejmowania decyzji.

Jest ciekawą książką z wyzwaniem, obejmującą szeroką gamę niekonwencjonalnej logiki. Jest miłym dodatkiem do biblioteki każdego poważnego studenta logiki stosowanej.

Opis

Autor
Andrew Schumann
ISBN
978-83-64286-04-09
Okładka
Twarda
Ilość stron
340
Rok wydania
2014
Używane

Zobacz także