• Wyprzedaż!
  • -51%
Teraźniejszość totalna. Tezy o współczesności - okładka - awers
search
  • Teraźniejszość totalna. Tezy o współczesności - okładka - awers
  • Teraźniejszość totalna. Tezy o współczesności - okładka - rewers

[OUTLET] Teraźniejszość totalna. Tezy o współczesności

Nasza poprzednia cena 19,99 zł
9,80 zł Zniżka 51%
Brutto

Teraźniejszość totalna. Tezy o współczesności. Profesor Jerzy Chłopecki in memoriam

Produkt ze zwrotu! Książka może odbiegać stanem lub wyglądem od nowego produktu! 

Ilość
Dostępny

Księga dedykowana pamięci prof. Jerzego Chłopeckiego, socjologa i politologa, znakomitego intelektualisty, specjalisty z zakresu socjologii ogólnej, socjologii mediów i socjologii polityki, Prorektora ds. Nauki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

W części I zebrano teksty naukowe, których Autorzy zostali poproszeni o odniesienie się do tez Jerzego Chłopeckiego, pochodzących z Jego tekstów publikowanych w różnym czasie i dotyczących różnych sfer życia społecznego: świata mediów, polityki i mechanizmów władzy, relacji międzyludzkich, prawa, historii i ekonomii. To, co bowiem charakteryzowało twórczość Jerzego Chłopeckiego, to niewiarygodna wręcz łatwość konstruowania kompetentnych opisów dotyczących różnych dziedzin i dyscyplin wiedzy. Fundamentem są tu oczywiście, najbliższe Profesorowi, nauki społeczne.

W II części znalazły się cztery istotne teksty, również odnoszące się do dorobku Profesora, mające jednak bardziej osobisty charakter. Jest w nich ślad bezpośrednich relacji autorów z Profesorem.

III część księgi ma natomiast unikatowy charakter: autorem zawartych w niej – niepublikowanych dotychczas – tekstów jest bowiem sam Jerzy Chłopecki. Profesor napisał je krótko przed śmiercią. Są bardzo osobiste i w pewien sposób odważne, zostały też wzbogacone fotografiami z rodzinnego albumu Państwa Chłopeckich.

Opis

Redaktor
Andrzej Rozmus
ISBN
978-83-64286-21-6
Okładka
Twarda
Ilość stron
294
Rok wydania
2015
Używane

Zobacz także